Delila a Centrál Színházban
Minden sikeres férfi mögött áll egy nő. A nő mögött pedig a férfi felesége. Igaz ez a képlet Virág úrra is, a vidéki csárda tulajdonosára is, aki – miután sorsjátékon tetemes összeget nyert – hirtelen felkeltette beosztottjának, Ilonkának az érdeklődését. Így Virág felesége, a bájos Marianne a démoni Delilához méltóan kénytelen a női rafinéria teljes arzenálját bevetni.
A világ egyik legnépszerűbb színpadi
szerzőjének 1937-ben írt, fordulatokban bővelkedő, happy endet ígérő vígjátéka,
a Delila Molnár Ferenc háború előtti
utolsó vígszínházi bemutatója volt. Akkor Delilát Molnár harmadik felesége, a
nála 24 évvel fiatalabb
Darvas Lili alakította. A Centrál Színház előadásában a kifinomult tehetségű
Balsai Mónit láthatjuk Marianne szerepében.
Az ősbemutatón a Somlay Artúr alakította férjet most a bámulatosan sokoldalú
Stohl András formálja majd meg, a szemrevaló –
ám némiképp számító – Ilonkát pedig
Trokán Nóra játssza. Ebből a darabból származik a ma is gyakran idézett mondat:
"Bocsánat, hogy a csapos közbeszól". A mai közönségünk a My Fair Lady remek Alfred Doolittle–jét,
Magyar Attilát láthatja majd a csapos szerepében.
Az előadás rendezője, Puskás Tamás elmondta: „Elképesztő a hajlandóságunk az öncsalásra. Ebben az édes, ötletes, furcsa, rövid kis történetben az a gondolat vonzott, hogy semmi nem lehet a miénk, amiért nem dolgozunk meg. Sok kísértés ér minket az életben, amiktől hajlamos az ember olykor kicsit megbolondulni. A Delilában a feleség kitartással és bölcsességgel visszarántja a férjét a földre és megmenti a házasságát. Ez a darab arra tanít minket, hogy jobb, ha elfogadjuk a valóságot, mert amit meg tudunk nyerni belőle magunknak, csak az a miénk”.
Molnár Ferenc Delila című vígjátéka Puskás Tamás rendezésében 2018. március 9-étől látható a Centrál Színház színpadán Balsai Móni, Stohl András Trokán Nóra, Ódor Kristóf és Magyar Attila főszereplésével. Csakúgy, mint a My Fair Lady esetében, a díszleteket Bagossy Levente tervezte, a jelmezeket Szakács Györgyi álmodta meg